Home » Blog

002. ciekawe czasy \ Wybory

Written By: M on listopad 2, 2012 No Comment

002 ciekawe czasy

Wybory.

Pamiętam taki cytat – “Jeśli wybory miałyby coś zmieniać to były by zakazne”.

Są wybory – pełne pozorów (wedle opozycyjnych dla dominującej władzy głosów). I tak jest przykro z dostępnych wyborów. Na Ukrainie w referndum naliczyli 107% oddanych głosów. W Rosji 2011 roku.. partia (prezydenta Putina) Jedyna Rosja wygrała i wówczas ludzie zsumowali wyniki szczątkowych partii opublikowanych przez centralną komisję wyborczą – naliczyli 146,47% wszystkich oddanych głosów.

Obrazek: Rosja 2011: transmisja 'na żywo' - wyniki głosowania z okolic Rostova - 146,47% oddanych głosów

Obrazek: Rosja 2011: transmisja ‘na żywo’ – wyniki głosowania z okolic Rostova

W USA przekręty wyborcze opisał Michael Moore oraz wcześniej (w 2006) HBO pokazało film Hacking Democracy. Na Białorusi – Łukaszenka od 1992 ciągle jest niepokonanym mistrzem tytułu “demokratycznego” prezydenta (gdyż nie ma osób o podobnym doświadczeniu na tym stanowisku); chociaż mógłby po raz kolejny zmienić konstytucję i mianować się już Carem (albo Baronem gubernii około-Rosyjskiej) z okazji pełnoletniej 18tki (lat) na tym stanowisku. W Kazachstanie odbyły się wybory prezydenckie na których był tylko jeden kandydat do zagłosowania. W Izraelu (w ramach zbrojnych sytuacji ze strefą Gazy) demokracja funkcjonuje w ramach reżimu wojennego [tudzież jak się Mojsza nie-zgadza to i tak decyduje wojskowy przywilej wodza].

Polacy nie gęsi i swe zawirowania mają, chociażby samolot pełen elity z prezydentem na pokładzie co się rozbił koło Smoleńska w 2010 roku; Najciekawsze jest to, że 1) w Holandii pokazali film w stylu otwartego listu polaków z listą (około 50) konkretnych i merytorycznych zwątpień, zapytań i zarzutów; “Dokumentalny – List z Polski” (obecnie jest dostępny na youtube w 5 częściach); 2) a w Polsce przez bite 3 tygodnie w kółko kręcili temat zastępczy 3minut zdartej płyty (komedio-dramat przepychanek “gdzie jest krzyż” postawiony ku czci pamięci zmarłych i gdzie powinien się znaleźć). W necie, na blogach, powstały filmy i wypowiedzi niesmaku i oburzenia ze względu na ohydę wałkowania ‘tematów zastępczych’. Te wydarzenia raczej już po wsze czasy zostaną odpowiednikiem rozwodnionych seriali na temat ‘śmierci amerykańskiego prezydenta Kennedy’ego’.

Generał (Libii) Muammar al-Kaddafi ponad 30 lat nie był zauważany przez międzynarodowe społeczeństwo. I zakładam że nagle w 2011 roku się nie dogadał, (masowo i prawie bezkrwawie) skrzywdził ludzi, otrzymał nominację na gorącę krzesło reżimu i uczestniczył w ostrych negocjacjach. Nr 1 wróg publiczny całego świata (NATO). 9 500 NATO-pocisków wyleciało zanim jeden (przypadkowo) trafił w samolot wodza. Miał szansę się dogadać. Wiele szans. Z puli 10 tysięcy prób przetrwał prawie do końca i tylko 1 zakończyła się dla niego ostatecznie i definitywnie. Walczył do końca ze swymi najemnikami oraz ludźmi (nie)kupionymi i (nie)przerażonymi. I tego niby nikt nie zauważył i nie zareagował. No chyba że forum Zjednoczonych Organizacji głęboko wyraziło zwątpienie (z meritum prikazu) “My się pogniewamy”. Kilka krajów burknęło “to nie było grzeczne”.

Tak, u władzy są pacyfiści i najlepsza jest droga pokoju, pokory i przeczekania. Tylko pokojowe wojny są wygrywane przez pseudo-pacyfistów. No może dostają za to jeszcze pokojowe nagrody nobla (jak Barak Obama w trakcie dwóch wojen USA) za prezenty pakietów startowych demokracji dla krajów o bogatych źródłach (ropy).

Siły pokojowe (wojska) oferują całodobowy serwis tłumienia agresji. Z drugiej strony czy polityka kiedykolwiek może być najmniej zakłamaną dziedziną? Chyba tylko przy przewrotach władzy.

Włoska Mafia pokazała swą obecność nie pozwalając wywieźć śmieci z miasta, Japońska – oferowała wsparcie dla ludzi po wybucahach reaktorów jądrowych na terytorium Japonii. W 10tce najbogatszych ludzi świata znalazł się szef nieformalnej korporacji (wedle Amerykanów wprost zarabiającej z narkotyków i prostytucji) głównie na terytorium Mexyku. Rotacja miliarderów na terytorium Chin na poziomie 70% rocznie, zakrawa o naturalny przesąd śmiertelnej choroby w kategorii ‘znane źródło kasy do wydojenia’.

Przepracowana Policja nie zareagowała, bo bandycki pasożyt społeczny skrzywdził obywatela obok siebie na szacowaną kwotę do 500 złoty, czyli czyn w kategorii “Mała szkodliwość społeczna”. Bronić się w domu samemu nie-wolno bo zabiera się pracę sądowi poprzez samosąd i władzy wykonawczej poprzez natychmiastowe wykonanie. Taki wymiar sprawiedliwości. Więc nie-wolno na wzór amerykańskich pastuchów i ludzi-gór się bronić, trzeba poczekać aż się uzbiera ‘501’ zł (wedle ~policji). Złożyć sprawę w sądzie i poczekać kilka(naście) lat. Pęczkujące foto-radary pomagają bezpieczeństwu na drodze i tylko przy okazji dopełniają budżet. Za to janosikowa skarbówka nie wymaga reformacji, ponieważ za złotówkę niewpłaconego podatku wysyłają 3 listy polecone (po 3,5zł) a za nimi – komornika w teren. Zgadnij z czyjej kasy (podatków) to idzie. …Czy następnym razem wybrałbyś tego samego menadżera do kierowania twoją firmą? Jak byś wystawił rachunek obecnemu menadżerowi?

Takie wrażenie, że to co ludzie księciunia (np. urzędnik i policjant) są w stanie wyekzekwować – to się nazywa prawo, co nie są – martwe prawo.

W ten sposób człek uzbierał kilka fragmentów tej specyficznej anarchii (władzy silniejszego dyktanda). I tak człek zaczyna się zastanawiać czy oby na pewno kocha ten skrawek godła na tyle mocno by nie wyjechać od tego księciunia. (A UE-Polska.) Wiele razy słyszałem, że Europejski model jest nie doskonały, ale wiele krajów chętnie by go przyjęło. Słyszałem to w Azji i w Afryce, w Meksyku i Rosji. Są zdania i odmienne. …i bardzo dobrze.

No. Ażem-sam se kapitan, to często podróżuję. Ale ty pewnie masz inne spojżenie, że teraz to era e-społeczeństwa. I nie chodzi tu o jedzenie z chemio-dodatkami substancji E. Chodzi o internet. Wierzę w jeden powszechny internet…

Niewątpliwie ciekawostką jest, że obok grafika komputerowego mieszka malarz analogowy (z zestawem pędzli i farb) oraz graficiarz (z puszkami spray’u) …jak radio i tv obok internetu. Wszyscy mają swoich odbiorców.

Więc masz bardzo duży zakres możliwości. Jeśli chcesz to możesz być nawet piratem analogowym albo rządowym. Jachty i teraz są porywane, i nie tylko u wybrzeży Mexyku, ale i USA. Statki znikają z map czasami i koło Europy. Kilka stuleci delikatnie zmieniły zestawy narzędzi. No i możliwości.

M: Ale ja nie mogę urodzić się synem króla.

U: Księciem z bajki możesz zostać i bez dziedziczenia tytułu. Rezydentem kanapy też.

[następny fragment]

wybór kierunku

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*