Home » Blog

Himera

Written By: M on listopad 7, 2012 No Comment

Himera

Na konferencji szybkiego rozwoju, Paweł wyłapywał prawdziwe perełki.

Robert wspominał, iż ludzie czasami są jak kraby w wiadrze – jak tylko któryś próbuje się wydostać z wiadra, to reszta mu nie pozwala i ściąga go z powrotem. Właśnie wtedy są potrzebne plany typu “Skazany na Shawshank”. W tajemnicy hodowane (przez X lat) aby pewnego (nie)pięknego dnia wybuchła rewolucja zmian.

Alex wspominał że właśnie dlatego warto trzymać się towarzystwa znajomych na tym poziomie do którego zmierzasz. Bo będzie prościej. Bo już tam byli albo są. Przewodnik “wycieczki”, który twierdzi, że tam był gdzie zmierzasz – to co innego. Może kłamać. Mógł tam nie być.

Himera sieciowa, mówiąca ‘wierz mi – nie ufaj nikomu’ uzupełniała swój występ: za to kupuj moje  kursy, książki i nagrania wideo. A także mych zaradnych przyjaciól. (Ekspertów pokroju “obok” McGivera i Chucka Norris’a, którzy wszędzie dają rady). Jam twoim przyjacielem i nie chcę żadnej kasy za większość darmowych materiałów (i twego czasu).

– dołącz do ligi mówców i krzykaczy z mottem “chcesz sukcesu – nie idź na studia”. Za miesiąc rozpoczynam kampanię. Twój przykład może zainspirować i przekonać grono kolejnych (ofiar). Po co 3-5 lat marnować na uczelni? U mnie dotrzesz w tydzień do wymarzonego życia, a co najmniej staniesz na (nie-najbardziej) prawdziwe tory życia. U mnie są bardzo sensowne “przyjazne studia” (czytaj nie dla papierku & łatwe).

Tyle że program brzmi jak sekta. Wirus. Albo nowotwór. Dołącz i zarabiaj na tym samym na czym ja zarabiam (czyli na ściąganiu ludzi do zarabiania w tym samym młynku). W grupie wzaimnej adoracji jest łatwiej – każdy poleca każdego, każdy obdarowuje każdego wzajemnymi certyfikatami tytułów wzajemnej adoracji (własnych i powiązanych firm) i dostarcza gwarancji satysfakcji (“będziesz żył wiecznie i dotrzesz za 2 lata tam gdzie planowałeś a inni docierają za 20 lat lub wcale”). Zapewniam – daję gwarancję. Tylko dołącz.

– (pęczek himer w sosie własnym) “Na razie podziękuję”.

Sonia A.: “Szczęście samo się trafi”

[następny fragment]

Tags: ,

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*