Home » Blog

Milionerzy

Written By: M on listopad 9, 2012 No Comment

Milionerzy?

U: Są milionerzy zarówno na etacie tak i na własnej działalności, są wynalazcy i są zwycięzcy loterii. Dominują jednak właściciele firm. Liczbowo. Założę się jednak, że lwia część dochodzi do milionów swoją metodą. Również poprzez naukę.

E: Ja nie chcę się uczyć. Chcę być menadżerem. Jak wszyscy.

U: Kierownikiem. Zdziwiłbyś się. Nie wszyscy chcą być tacy jak sobie wyobraziłeś / wymarzyłeś i dobrze. Może to i lepiej dla ciebie. Mam i dla ciebie kawałek historii. Instrukcję wyciągniesz sam (dalej danie ciała / polityczny słup-figurant ‘swój’ / z zawodu dyrektor / sprzedawca z tytułem dyrektora i menadżera zespołem ludzi sztuk 1 / MBA, MBC, po 3 latach na kierowniczym stanowisku [aby w przyszłości mieć jeszcze wyższy stołek i więcej powiązań ze znajomymi]). Czy już wiesz w jakiej branży chcesz być kierownikiem?

E: Prezesem korporacji zarządzający farmą pracowników – kogoś wylać, kogoś innego posadzić, no i dostarczyć warunki do regularnego kwitnienia.

U: No-no. Trochę szkoda że bez konkretów.Bo na kierownicze miejsca są zazwyczaj potrzebne tematyczne wykształcenia. Np. prezesem korporacji farmaceutycznej nie zostaniesz bez odpowiedniego dyplomu. Wyobrażałeś kiedyś prawnika z dyplomem tylko po chemii? No to dobrze.

A: Dla każdego coś miłego. Ja będę gwiazdą.

U: gratuluje pomysłu i życzę rychłej realizacji planów.

C: Ale ja pełnej informacji nie mam do podjęcia decyzji.

U: Pełnej – nigdy nie będziesz miał. Znasz regułę włoskiego Pareto – 20/80. większość mniejszość. Nie?! Aż niechce mi się wieżyć. Zauważył on, że bardzo często zachodzą relacje: 20/80 – 20 % ludzi ma 80 % majątku. No, parafrazując, to 80% czasu dzwonisz do 20% ludzi z twojej książki telefonicznej.

I tu nawet nie chodzi o dokładny podział 20 i 80. Chodzi o relacje –  mniejszy-większy udział.

C: Czyli co, mam szukać 20% kluczowych informacji?

U: Decyzyjnych. Bo możesz mieć na tym etapie takie informacje, które są ważne ale nie wpływają na podjęcie podstawowej decyzji (wyboru kierunku i uczelni). Np. info o godzinach otwarcia stołówki.

Pewność w obraniu drogi

[następny fragment]

Tags: ,

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*