Milionerzy
Milionerzy?
U: Są milionerzy zarówno na etacie tak i na własnej działalności, są wynalazcy i są zwycięzcy loterii. Dominują jednak właściciele firm. Liczbowo. Założę się jednak, że lwia część dochodzi do milionów swoją metodą. Również poprzez naukę.
E: Ja nie chcę się uczyć. Chcę być menadżerem. Jak wszyscy.
U: Kierownikiem. Zdziwiłbyś się. Nie wszyscy chcą być tacy jak sobie wyobraziłeś / wymarzyłeś i dobrze. Może to i lepiej dla ciebie. Mam i dla ciebie kawałek historii. Instrukcję wyciągniesz sam (dalej danie ciała / polityczny słup-figurant ‚swój’ / z zawodu dyrektor / sprzedawca z tytułem dyrektora i menadżera zespołem ludzi sztuk 1 / MBA, MBC, po 3 latach na kierowniczym stanowisku [aby w przyszłości mieć jeszcze wyższy stołek i więcej powiązań ze znajomymi]). Czy już wiesz w jakiej branży chcesz być kierownikiem?
E: Prezesem korporacji zarządzający farmą pracowników – kogoś wylać, kogoś innego posadzić, no i dostarczyć warunki do regularnego kwitnienia.
U: No-no. Trochę szkoda że bez konkretów.Bo na kierownicze miejsca są zazwyczaj potrzebne tematyczne wykształcenia. Np. prezesem korporacji farmaceutycznej nie zostaniesz bez odpowiedniego dyplomu. Wyobrażałeś kiedyś prawnika z dyplomem tylko po chemii? No to dobrze.
A: Dla każdego coś miłego. Ja będę gwiazdą.
U: gratuluje pomysłu i życzę rychłej realizacji planów.
C: Ale ja pełnej informacji nie mam do podjęcia decyzji.
U: Pełnej – nigdy nie będziesz miał. Znasz regułę włoskiego Pareto – 20/80. większość mniejszość. Nie?! Aż niechce mi się wieżyć. Zauważył on, że bardzo często zachodzą relacje: 20/80 – 20 % ludzi ma 80 % majątku. No, parafrazując, to 80% czasu dzwonisz do 20% ludzi z twojej książki telefonicznej.
I tu nawet nie chodzi o dokładny podział 20 i 80. Chodzi o relacje – mniejszy-większy udział.
C: Czyli co, mam szukać 20% kluczowych informacji?
U: Decyzyjnych. Bo możesz mieć na tym etapie takie informacje, które są ważne ale nie wpływają na podjęcie podstawowej decyzji (wyboru kierunku i uczelni). Np. info o godzinach otwarcia stołówki.
Pewność w obraniu drogi
[następny fragment]
Tags: Studia, Wybór kierunku