Home » Blog

Nie ta Lista

Written By: M on listopad 13, 2012 No Comment

 Nie ta Lista

Bartek wspina się po drabinie 15 schodków licencyjnych, aby latać największymi samolotami. Przejście pomiędzy piątym a szóstym – ma kosztować go około 300K zł. Równowartość hipoteki na dom.

Potencjalni piloci jako studenci dzienni zaciągają na wstępie kredyty. Różnie to się kończy. Piloci zarabiają od 5 do 50 K zł miesięcznie i zazwyczaj w kilka lat po studiach spłacają kredyt. Jednak jest spore ryzyko. Np. zdrowie (po wypadku lub zużyciu) nie pozwala na latanie, i ‘ofiara’ zostaje z kredytem…. Tyle że czego się nie robi i jakie ryzyka się (nie)akceptuje dla pasji…

Depresyjny Darek – Ale ja mam fizyczne ograniczenia dla tego zawodu.

U: Chcesz aby to co nie możesz osiągnąć wpłynęło na to co możesz? Bez sensu. No chyba że chcesz zajmować się zarazem samolinczowaniem i żałowaniem siebie, …zamaiast iść do prodzu.

– zastanowię się jeszcze.

– no lepiej, bo inaczej zawiesisz się jak komputer. Tyle że na masturbacji myśli jałowych.

– CO?

– Samogwałt. To tak jakbyś był mnichem pustelnikiem i 7 lat pisał listę czego nie możesz robić.

– ale te pierwsze słówa?

– Hm.. Był czas kiedy i ja długo i dużo myślałem nad tym. Zbyt długo nic z tym nie robiłem.

Plany na przyszłość i myśli o wielkim czekały. i czekały. Byłem na etapie negacji (ryzykownych myśli). Jak już dojżałem do przemłocenia to coś odwlekało moje myśli. Ześlizgiwałem się z niebezpiecznych myśli. Chce mi się jeść, spać, (srać i sikać) muszę iść do łazienki. Dalej moje krótkie i szybkie przyjemności zasłaniały te odległe i większe. Nawet włączona przegląda potrafiła zabrać mi dobę. Czyli klasycznie. Czas nigdy nie był doskonały, a perfekcyjna chwila miała pojawić się w ciągu doby. Aż wreszcie zdałem sobie sprawę – minęło zbyt wiele księżyców.

– jak z tego wybrnąłeś?

– Hm.. pomogło jedno pytanie – “Pamiętasz trzy ostatnie rzeczy, które zrobiłeś pomimo tego, że nie byłeś gotów?”. Byłem wtedy na tyle dużym chłopcem że dałem radę przetrawić takie zdanie. Tak znalazłem się na następnym poziomie.

-czyli jakim?

SwitchBox

[następny fragment]

Tags: ,

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*