Home » Blog

SwitchBox

Written By: M on listopad 14, 2012 No Comment

Teoria SwitchBox (State of Flow).

Jeżeli ustawić dwie skrajności celów:

  • Szczęście(satysfakcja) w przyszłości (a teraz żyj dla przyszłości)
  • Szczęście natychmiast– teraz frajda (a jutro niech samo się martwi)

To “stan przepływu” to optymalna droga; to szczęście w tej chwili i jednocześnie wspieranie celu przyszłości. Zajmowanie się tym przyjemnym działaniem dziś, które pozytywnie zaowocuje też za lat kilka. Podobno to pomaga lepiej się rozwijać. Jeśli nie ma zadowolenia to jest sabotaż wewnętrzny i działania na półgwizdka – a skoro tak to i wyniki są na pół gwizdka.

Właściwie to jest znalezienie wspólnego obszaru dla poniższych pytań (i ich pochodnych):

1. co kochasz robić? co jest zgodne z tobą (a nie presją otoczenia)? Co uwielbiasz robić? No co dostarcza Ci frajdy? Gdzie jest pasja? Co Cie kręci? Co podpowiada Ci intuicja? Co dręczy i męczy? Co podnieca ? Co?

2. co dobrze robisz? W czym jesteś uzdolniony? co jest dla Ciebie ważne? Co Ci przychodzi łatwo? jakie już masz Umiejętności o dużym zapotrzebowaniu ( i często ciężkim zdobyciu ), a jakie pragniesz nabyć i rozwinąć? (Inwestycja w znane czy nie-znane?)

3. za co inni ludzie byliby skłonni Ci płacić? Co naturalnie Ci przychodzi z czym inni ludzie mają trudności (czyli jaka jest twoja komparatywna przewaga – w porównaniu z innymi)?

Przyszedł sprzedawca i wywiesił psycho-reklamę na tle trzech krzyżujących się kułeczek:

Wspólne pole “Switch” – jest to pole, w którym człowiek jest w stanie Flow.

Dzięki “świeżemu” słownictwu skrótów “pro”(fesjonalnego) żargonu (,określającym technologie, zagadnienia, i Teutatemus wie co jeszcze), teoria się sprzedaje lepiej. I tym razem (ptasi bełkot) żargon (orłów) zawodowców pozwala (nie tylko skracać rozmowy, ale i) zarabiać na tłumaczeniach i konsultacjach. Tam lepiej omijać proste pytanie – Co (jakie działanie /kierunek działań) dostarczy Ci frajdę teraz i za jakiś czas (pomimo porcji trudności)?

Wyobraźnia

[następny fragment]

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*