Home » Blog, Studia

1. Oddychanie

Written By: M on listopad 15, 2012 No Comment

1. Oddychanie.

Bez jedzenia przeżyjesz 3 dni, bez oddychania – i dnia nie przeżyjesz. Oddychanie – to jest jedno z wejść w stan medytacji. Porównaj jak oddychasz szybko i płytko vs oddychasz rytmicznie, głęboko i płynnie-powoli (wdychasz kolorowe powietrze poprzez nos i wydychasz poprzez usta). 3 proste zasady: Rytmicznie-Płynnie i Klatką piersiową (zamiast brzuchem). Co się dzieje jak człowiek oddycha arytmicznie i skokowo ( Hu-hu-hu Uf-uf-uf-uf ) – ano człek wysyła sygnał do ciała sytuacja zagrożenia / alarm / panika / niedźwiedź mnie goni. W takich sytuacjach mózg odcina wszelakie zbędne informacje poza przetrwaniem. Bo nie jest ważne czy miś który goni człowieka wygląda na bardzo głodnego czy umiarkowanie. Nieważne jest jakiego koloru jest jego futro. Te wszystkie informację są zbędne dla przetrwania. Więc mózg wedle prehistorycznego programu obcina zakres przetwarzanych informacji do poziomy zero-jedynkowego. Instynkt. Wydaje polecenia – biegnij /atakuj (dla mniej walecznych – uciekaj albo padnij jak padlinka). Ależ nieszkodzi, że w obecnych czasach człek już żadko styka się z drapieżnikiem fizycznym (z kłami i pazurami). Nadmiar informacji traktuje jak stresowe zagrożenie. Prezesi korporacji oraz informatycy zawieszali się nad prostymi pytaniami (typu ile to jest 278 odjąć 3) pod zasłoną stresujących kamer. A więc warto uzwględnić Oddychanie Rytmiczne i Płynne – bo mózg po dwóch minutach takiego oddychania się uspokaja i pozwala produkować bardziej wysokiej jakości myśli.

Dlaczego klatką piersiową? Bo serce produkuje najwięcej prądu w organizmie człowieka. Czyli zmiana rozmiaru klatki usprawnia i zwiększa energię człowieka (w tym dla głowy).

2. OKO.

[następny fragment]

Tags: ,

Digg this!Add to del.icio.us!Stumble this!Add to Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!

Leave a Reply:

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*